08
Ağu

Desen Baskılı Beton neden çatlamaz veya bükülmez?

Desen Baskılı Betonun başarısının sırrı tasarımındadır.

Betonun hızlı dehidrasyona ve emmeye izin veren ince gözenekler vardır, ancak bunlar aynı zamanda doğrudan sıcak güneşe maruz kaldığında çatlama veya bükülme olmaması için yeterince dayanıklı olmasına da neden olur.

Karşıt görüşlüler her zaman beton kelimesine dikkat çekerler, betonun tek bir katı parça halinde döşendiğinde veya agregalarla karıştırılmadığında çatlaklar ve eğrilmelerde ısrar ederlerdi. Yeterince doğru, ancak Desen Baskılı Beton sadece somut değil, bu bir yanlış anlama.

Desen Baskılı Beton sadece beton değildir, kullanılan bileşik betonun benzersiz bir kompozit karışımıdır, ayrıca kaymaz özelliklere de sahipken çatlamadan esnemesine veya bükülmesine izin veren fiber ağ malzemeleri!

Desen baskılı beton, tek tek blokların yalnızca hareket etme ve batma eğiliminde olmadığı, aynı zamanda boyut olarak da büyük ölçüde değiştiği yerlerde, aslında kaldırım blokları için üstün bir üründür. Bunu, üzerinde yabani otların büyüdüğü eski bir araba yoluna bakarken görebilirsiniz. Desen Baskılı Beton ile ancak bu kompozit malzeme ile mümkün olan benzersiz bir desene sahip olabilirsiniz. Bu sadece harika bir tasarıma sahip olmakla ilgili değil, aynı zamanda dayanıklı!

Desen Baskılı Beton genellikle ne kadar sürer?

Desen baskılı beton yollar, patikalar veya teraslar uzun yıllar hatta on yıllarca sürebilir.

Tabii ki, betonun Warrington yakınlarındaki Dimension Driveways gibi profesyonel bir araba yolu montajcısı tarafından döşenmesi gerekiyor, amatör, haydut bir tüccar veya bir kovboy kullanarak feci sonuçlar doğurabilir.

Ne yazık ki, bugünlerde Greater Manchester ve Cheshire’ın her yerinde indirimli fiyat desenli beton tesisatı sunan birkaç kovboy müteahhit ve haydut tüccar var. Ucuz bir seçenek arayan birçok insan için cazip gelebilir – ama bu tasarruf etmeye değmez! Bu ucuz taklitlerde genellikle özel reçineler, elyaf karışımı ve betonu esnek, dayanıklı ve kaymaz yapan bileşikler gibi önemli bileşenler eksik olacaktır.

Müşteri, yüklenicinin doğru malzemeyi kullanmadığını öğrendiğinde – 3/6 ay sonra garaj yolu çatlamaya, bükülmeye, soyulmaya ve solmaya başladığında – kovboy yüklenicisi şirket adını değiştirmiş olacaktır – muhtemelen birkaç kez – ve diğer insanları dolandırmak için aylarca harcadıktan sonra telefon numarası, tamamen kazılması ve sıfırdan yapılması gereken bir araba yolu ile müşteriden ayrılan ve bu amatör, kovboy garaj yolu montajcılarını kullanmanın yanlış ekonomisidir.