Baskı Beton

Baskı Betonher tür iç ve dış mekanlar için doğal ve tarihsel taşların eşsiz ve erişilmez görüntüsünü sunan bir dekoratif zemin kaplama teknolojisidir. Baskı beton uygulaması 1945 `li yıllarda Amerika’da desenli tuğla yapımından esinlenerek ve zamanın verdiği değişim, teknolojinin gelişmesiyle birlikte bugünkü baskı beton haline gelmiştir. Baskı Beton tüm mekanlar için tasarlanmış bir zemin kaplama sistemidir. Önemli özelliği, tek tek döşenmiş taş görüntüsü veren desen baskılı beton teknolojisi olmasıdır. Çok çeşitli renk ve desende uygulanabilen, granit ve diğer tabii taşların tüm doğal görünümünü veren Baskı Beton; Seçenek özgürlüğü, mukavemet değerleri, antik etkisi ve uygulama süresi ile geleneklere ve kültüre saygılı en yeni beton teknolojisidir.

Baskı Beton; Dökülen özel beton ile aynı anda yüzeye uygulanan, dolayısı ile betonla birlikte priz alan, yüksek mukavemetli, aşınıma ve darbelere dayanıklı, tozumayan, leke tutmayan, kaydırmazlık sağlayan, solmayan, netice olarak tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek, gelecek nesillerle de yaşayacak yegane kaplama sistemidir.

Baskı beton uygulamasının kullanıldığı alanlar;
Çevre düzenlemeleri, kent alanları, trafik ve yürüyüş yolları, alışveriş ve iş merkezleri, turistik tesisler, parklar, restorasyon alanları, marina ve rıhtımlar, otoparklar, akaryakıt istasyonları, bahçe düzenlemeleri ve iç mekanlar, meydanlar, kaldırımlar, garaj girişleri ve içleri, teraslar, bahçe yolları, havuz kenarları, müstakil ev, bina, dükkan, endüstriyel yapıların çevreleri ve girişleri.
 
Baskı beton uygulamasının avantajları;
Baskı Beton; sahada blok olarak uygulandığı için tek tek döşenmiş taş görüntüsü vermesine karşın, zeminde zamanla oluşabilecek oturmalardan etkilenmez ve aynı yüzey düzgünlüğünü her zaman korur. Tek tek döşenen bir malzeme olmadığı için taş aralarının oynaması, zamanla aralarda otların bitmesi gibi istenmeyen durumlar Baskı Beton için söz konusu değîldir. Baskı Beton’un diğer bir avantajı da hazır yapı malzemelerinin uygulanmasında ortaya çıkan detay sorunlarının kolaylıkla yerinde çözümlenebilmesi ile alan şartları ve mevsim koşullarına bağlı olarak ortalama 100 m2/gün/ekip uygulanabilmesidir. Beton yüzeyine tatbik edilen renkli yüzey sertleştirici ( CSH – Colour Surface Hardener ) sayesinde yüzey mukavemeti standart bir betona kıyasla ortalama 4 ile 8 kat daha arttırılabîlmektedir. Aynı zamanda CSH’ın içerdiği pigmentlerin dış etkilere ve güneş ışığına dayanıklı olması da Baskı Beton’un renklerinin hiç bir zaman solmamasına ve ilk günkü halini korumasına sebep olur. Yüzey geçirgenliğini önlemek için tatbik edilen LSS ( LSS – Low Solıd Sealer: Betona devamlı ıslak görüntüsü verir.) Parlatıcı özelliğinin yanı sıra, betona nüfuz ederek tüm gözenekleri kapattığından betonun nefes almasına mani olmaz.  Donma, çözülmeden dolayı oluşabilecek yüzey çatlaklarının oluşmasına mani olur ve aynı nedenle deniz suyu, rutubet, benzin, yağ, vb. maddelerden yüzeyin etkilenmemesini ve leke tutmamasını sağlar.
Yüzey üzerinde iz kalmaması, su birikmemesi, kaygan olmaması ve açık renkler kullanılarak sürücüler için gece görüşünü daha iyi hale getirmesi sayesinde güvenlik avantajı sağlayabilmektedir.
Baskı Betonun; Fiyatı, sağlamlığı, kalitesi, dekoratif olma özelliği ve uygulama hızı açısından diğer karşınıza çıkabilecek tüm benzer yüzey kaplamalarına üstünlüğünü kanıtlayabilmiş alternatifi olmayan bir zemin kaplama sistemidir.
Baskı Beton Uygulama :
Serilmiş betonun su kanaması bittiğinde, 3 kg yüzey sertleştirici serpilip malasının yapılması. Baskılama noktası geldiğinde 0,100 kg / m2 kalıp ayırıcı ve renklendirici serpilmesi, uygun göründüğünde basınçlı su ile yıkanarak LSS baskı beton cilası 0.200 gr / m2 sürülmesi.
Uygulanacak alanın kullanım amacına göre sıkıştırılmış dolgu malzemesi ile hazırlanacak altyapı üzerine; yaklaşık 8 cm kesit kalınlığında 350 dozlu ve özel katkı maddeleri içeren beton karışımın dökülmesi ile uygulama başlar.
Renkli Yüzey Sertleştirici (Csh) :
Vibre edilen, tamponlanan, mastarlanan ve malası yapılan betonun, su kanaması bitene kadar beklenir. Yüzeye serpilen renkte CSH serpilir, m2 ve mala çekilerek düzgün yüzey elde edilir. Hava şartlarına bağlı olarak bir süre beklenir.
 
Model Baskısı :
Betonun CSH absorbesi ve istenilen plastikliği kazanmasından sonra yüzeye kalıp ayırıcı ve Antik Etki Tozu (RA: Release Agent and Antique Effect Powder) serpilerek seçilen desendeki plastik kalıp setleri ile baskılanır.
Yıkama Ve Yüzey İşlemleri
Baskılama işleminden yaklaşık 24 – 36 saat sonra RA, antik etki tercihine göre su ile yıkanarak yüzeyden temizlenir. Yıkama işlemi sonrası yüzey aşınma mukavemetlerini yağ, petrol ürünleri, deniz suyu vb. etkenlere karşı direncini artıran, LSS tatbik edilerek uygulama tamamlanır.
Baskı Beton Zemin Uygulamasında Kullanılacak Malzemeler :
Baskı Beton / Renklendirici yüzey sertleştiricisi  ( 3-4 kg / m2 )
Baskı Beton / Antik renklendirici kalıp ayırıcı     ( 0,100 gr / m2 )
Baskı Beton / Koruyucu ve parlatıcı cila               ( 0,200 gr / m2 )
Baskı Beton uygulaması için 10 cm, C25 katkısız brüt beton kullanılmalıdır.

 

Baskı Beton

Baskı Beton iç ve dış mekanlar için tasarlanmış bir zemin ve duvar kaplama malzemesidir. En önemli özelliği, tek tek döşenmiş taş görüntüsü veren desen baskılı beton teknolojisi olmasıdır. Çok çeşitli renk ve desende uygulanabilen, granit, kaynak gibi tabii taşların doğal görünümünü verebilen Baskı Beton çökmez, kaymaz, leke tutmaz ve güneş ışınlarına dayanıklı renkleri solmaz. Geleneksel desenlerle ve renklendirici tozun dışında kullanılan Antik Etki Tozunun yüzeyde bırakılarak, malzemeye eski ve kullanılmış görüntüsü ermesiyle Baskı Beton “Geleneklere ve Kültüre Saygılı En Yeni Teknoloji” olma özelliğini taşır.

Baskı Betonun uygulandığı alanlar arasında; – Bahçe düzenlemeleri,
– Parklar,
– Havuz kenarları,
– Alışveriş merkezleri, –
– Turistik tesisler,
– Çevre düzenlemeleri, –
– Kentsel alanlar,
– Yollar,
– Restorasyon alanları, –
– Marina ve rıhtımlar,
– Otoparklar,
– Akaryakıt istasyonları bulunmaktadır.

%90 doğal malzemelerden oluşan Baskı Beton sahada blok olarak uygulandığı için zeminde zamanla oluşabilecek çökmelerden etkilenmez ve aynı yüzey düzgünlüğünü her zaman korur. Tek tek döşenen bir malzeme olduğu için, taş aralarının oynaması, zamanla aralarda istenmeyen otların çıkması gibi durumlar Baskı Beton için söz konusu değildir. Beton teknolojisindeki gelişmelerin Baskı Betona aktarılması nedeniyle, malzemenin büzülme, donma, onma-çözülmeden meydana gelebilecek çatlaklıklara aşınmaya karşı dayanıklılığı kaliteli standart bir betonunkinden 4- 8 kez daha fazladır. Yüzey koruyucu ve parlatıcıdaki akrilik, betona işlediği ve yüzeydeki tüm gözenekleri kapattığı için, beton geçirgenliğini en aza indirerek Baskı Beton’un leke tutmamasında büyük rol oynar.

Renkli yüzey sertleştiricinin içerdiği gün ışığına dayanıklı pigmentler sayesinde bir bölümünün yenilenmesi veya ek yapılması durumunda renk farkı ortaya çıkmaz. Hava sıcaklığının -20OC altına düştüğü durumlara dayanabilmesi, deniz suyu, benzin, yağ gibi maddelerden etkilenmemesi ve uygulamadan sonra ortaya çıkabilecek boru veya kablo döşemesi gibi durumlarda kırılan bölgenin aynı renk ve desende döşenebilmesi Baskı Beton’un diğer özellikleri arasındadır.

Baskı Beton’un uygulaması, alanın kullanım amacına göre sıkıştırılmış dolgu malzemesi ile hazırlanan alt yapı üzerine yaklaşık 10cm kesit kalınlığında 300-350 dozlu ve özel katkı malzemeleri içeren beton karışımının dökülmesi ile bağlar.

Karışımın özel katkıları;
– Yüzeyde çatlama olasılığını düşürmek – Yüzey, kenar ve bağlantı dayanıklılığı
– Darbe, aşınma ve donma-çözünmeye karşı beton mukavemetini arttırmak
– Beton geçirgenliğini azaltmak
– Betona erken basğnç mukaveti sağlamak gibi işlevi olan Mukavemet Arttırıcı Fiber ve betonun işlenebilirliğini arttıran – – – Hava Sürükleyici – Akışkanlaştırıcı’dır.
Bu katkı malzemeleri belli oranlarda ve harç karılırken ilave edilir.

Özel Baskı Beton gereçleri ile mastarlanan ve malası yapılan betonun su kanaması bitene kadar beklenir. Betonun serpilen tozu absorbe etmesi ve baskılama için gereken kauçuk kıvamı kazanması için hava şartlarına bağlı olarak bir süre beklenir. Daha sonra yüzeye Kalıp Ayırıcı ve Antik Etki Tozu serpilerek seçilen desendeki plastik kalıp setleri baskılanır. Baskılama işleminden yaklaşık 24-36 saat sonra Kalıp Ayrıcı ve Antik Tozu antik etki tercihine göre basınçlı su ile yıkanarak yüzeyden temizlenir. Yıkama işlemi sonrası yüzey aşınma mukavemetlerini ve yağ, petrol ürünleri gibi etkenlere karşı direncini arttıran Yüzey Koruyucu ve Patlatıcı (Sealer) püskürtülerek uygulama sonlanır.

MEVCUT RENKLER

Brindle, Kömür, Gri, Çamur, Pişmiş Toprak ve Sarı’nın değişen tonları.

TEMEL UYGULAMALAR

 • Araba yolları.
 • Verandalar.
 • Araba verandaları.
 • Park alanları.
 • Konut sokakları.
 • Çevre düzenleme.
 • Parklar.
 • Yaya alışveriş merkezleri.
 • Yürüyüş yolları ve patikalar.
 • Medyanlar.
 • Otobüs durakları ve terminaller.
 • Köprü rampaları.
 • Köprü alt geçitleri.
 • Eğim ve erozyon kontrolü.
 • Havaalanları.
 • Limanlar.
 • Yükleme rıhtımları.
 • Yoğun trafik alanları.

Baskı Beton Fiyatları

Baskı Beton uygulamaları uzun yıllar kullanabileceğiniz zemin ve duvar çalışmaları için en çok tercih edilen uygulamaların başında gelmektedir. Mukavemeti yüksek olan ve aşınma ve darbelere karşı uzun ömürlü olan Baskı Beton uygulamaları için en uygun fiyatlar hakkında bilgi alabilmek istiyorsanız Ece Baskı Beton Zemin Kaplamaları firması ile iletişim sağlayabilirsiniz.

Uzun yıllardır baskı beton uygulamaları alanında faaliyet gösteren firma bünyesinde geniş bir çeşitlilikte uygulama imkanı sunulmaktadır. Tercihlerinize ve zevklerinize bağlı olarak zemin ve duvar baskı beton çalışmaları her zaman en kaliteli malzemeler ile ve kaliteli bir işçilik ile hazırlanmaktadır. Tüm bu kaliteli hizmetler için en uygun fiyatlarda fiyat teklifleri sunulmaktadır.

Baskı beton fiyatları hakkında detaylı olarak bilgi alabilmek için firmaya ait olan Web sayfasına giriş yapabilirsiniz. Burada yer alan iletişim bilgileri üzerinden firma yetkilileri ile görüşme sağlayabilirsiniz. Baskı Beton fiyatları uygulanacak zeminlere, uygulanacak modelleri ve kullanılacak renklere göre farklılıklar göstermektedir. En güncel fiyatlar için firma ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Zemin Baskı Beton fiyatları

Ece Baskı Beton Zemin Kaplamaları bünyesinde zemin Baskı Beton uygulamaları yapılmaktadır. Zemin baskı beton fiyatları uygulanan alanlara ve uygulama çeşitliliğine göre değişiklik göstermektedir. Uygulanacak alanın büyüklüğü ve nasıl bir zemin istediğiniz konusunda detaylı bilgileri firma ile paylaştığınızda en güncel fiyatlarla hazırlanan en uygun fiyat teklifleri sizlere sunulacaktır.