Baskı Sıva Yapılması Tarifi

Baskı Sıva Yapılması Tarifi

  • Uygulama yapılacak zemin yağ, kir ve beton artıklarından temizlenmesi
  • Temizlenen zemine aderans sağlayıcı sürülmesi (0.15 Kg/m2)
  • Adelans sağlayıcı sürülen zemine serpme sıva atılması
  • Serpme sıva üzerine Baskı sıva için imal edilmiş özel dizayn sıva malzemesi sıvanması(Sıva kalınlığı seçilen desene göre değişmektedir)
  • Sıvanan yüzeye seçilen renkte renkli yüzey sertleştirici sıvanması (3-4 Kg/m2)
  • Yüzey sertleştirici sıvanan yüzeye kalıp ayırıcı toz serpilmesi(0.15 Kg/m2)
  • Seçilen desendeki Poliüretan kalıplarla desen verilmesi
  • Tüm bu işlemler bittikten2-3 gün sonra yüzey basınçlı su ile yıkanarak kuruması beklenir
  • Kuruyan yüzeye koruma amaçlı Baskı beton cilası sürülerek uygulama tamamlanmış olur.

Duvar Baskı Sıvanın Faydaları

Son dönemi mimarilerinin vazgeçilmezlerinden olan baskı beton kaplama uygulamasının kendi içinde de farklı uygulama alanları bulunmaktadır. Duvar baskı sıvada da bu farklı uygulama alanlarından bir tanesi olmaktadır. Tuğla kaplama ile aynı zamanda taş duvar kağıdı kullanılarak elde edilen ve istenilen desenlere tıpkı gerçekmiş gibi üç boyutlu desenler kazandırabilen bir uygulama tekniğidir. Duvarlarda derinlik sağlanmasında özel olarak dizayn edilmiş tasarımları etkili olmakta olup, hemen her duvara uygulanabilme özelliğine sahip olmaktadır.

Kesinlikle seyir zevkine doyulmayan ve görenlerin dönüp bir kez daha baktığı, oldukça şık ve modern görünümler sunan duvar baskı beton yöntemi çok popüler bir uygulamadır. İçeriğindeki formülünün özelliği sayesinde uygulama yaptırdığınız duvarlarda çok daha şık ve parlak görünümler oluşturarak adeta duvarlarınıza bir canlılık getirmektedir. Duvar baskı beton uygulamasıyla artık sizde alışılagelmiş duvar kalıplarının dışına çıkacak ve mükemmeli yakalayacaksınız.
Duvar kalıpları ve desenleri noktasında oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan duvar baskı beton uygulaması sizlere istediğiniz sayıda renk ve desen seçeneğiyle mükemmel ve kusursuz sonuçlar sunuyor. Eğer sizde herkesten farklı olmak ve sıradanlığın dışına çıkarak mükemmel bir estetiğe sahip duvarlara kavuşmak istiyorsanız, duvar baskı beton yöntemi tam size göre olmaktadır. Benzerlerinden tamamen farklı olan bu uygulama hem estetik açıdan hem de içeriğinde kullanılan malzemelerin kalitesi farkıyla kesinlikle farkını ve kalitesini ortaya koymaktadır.

Daha duvara uygulanır uygulanmaz farkını belli eden ve tamamlandığında kusursuz sanatı ortaya çıkan duvar baskı beton uygulaması kesinlikle vazgeçemeyeceğiniz bir duvar kaplama tekniğidir. Kendinden başka hiçbir ürüne benzemeyen bu uygulama sayesinde duvarlarınız hem rengarenk hem de çok canlı görünecektir. Dış yüzeylerinin nem tutmayan özelliği ise duvarlarınızdaki çatlakların tamamen kapatılmasını sağlayacak ve kötü görünümleri ortadan kaldıracaktır. Her tür hava koşullarında özelliğini çok uzun yıllar koruyabilen yapısı da tercih edilmesinde ki en büyük etkenlerden bir tanesi olmaktadır.

Duvar Baskı Beton Nerelere Uygulanır?

Özellikle duvarlarda sağladığı özel ve mükemmel görünümüyle beraber baskı beton, aslında birçok farklı alanlarda da uygulanabilme özelliğine sahiptir. Adeta duvarlara sanki elle yerleştirilmiş taş görüntüsünü verdiği gibi, duvardaki renklerinin uyumluluğu ve canlılığıyla da dikkatleri üzerine çekebilmektedir. Duvar baskı beton nerelere uygulanır sorusuna verilecek en güzel cevap, aslında hemen hemen her duvara sizin isteğinize göre uygulanma imkanı olmaktadır. Kullanım alanlarının oldukça geniş olması sebebiyle de zaten günümüzde en çok tercih edilen uygulamalardan olmaktadır.

Duvar desenli uygulamaların hemen her birinden memnun kalacağınızı sizlere garanti edebiliriz. Çünkü kesinlikle yapılan her uygulama hoşunuza gidecek ve asla bir daha normal bir duvar yaptırmayacaksınız. Doğal görünüme sahip ve çevreyle tam bir uyum içerisinde olan duvar görünümlerinin oluşmasında duvar baskı beton uygulaması mükemmel sonuçlar vermektedir. Bu tür uygulamalarda tamamen müşteri memnuniyeti odaklı çalışan ve işini bilen insanlarla çalışmanız ise yapılan işten çok daha iyi ve güvenilir sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Eğer sizde her zaman en iyisini arayanlardan ve duvar baskı beton nerelere uygulanır diye merak edenlerdenseniz, kesinlikle içiniz rahat olsun işini bilen kişilerle hemen her duvara rahatlıkla uygulanan bir yöntemdir. İçeriğindeki boya pigmentlerinin kalitesi sayesinde duvar baskı beton uygulamanız sizlere çok uzun yıllar sorunsuz hizmet edecektir. İstediğiniz hemen her deseni oluşturabilen uzman kişiler duvarlarınızda sizin istediğiniz desenleri en güzel ve en canlı şekilde yansıtacaktır.

Renk ve desen bakımından sizlere sınırsın seçenek sunan duvar baskı beton uygulamasından kesinlikle sizler de çok memnun kalacaksınız. Bahçenizdeki çardağınızın altına, havuzunuzun tabanına, bahçe duvarınıza, evinizin taban duvarına balkonlarınıza ya da teraslarınıza rahatlıkla duvar baskı beton yaptırabilirsiniz. Kesinlikle seyrine doyumsuz desenlere sahip oluşan şekiller gördüğünüzde duvar baskı beton nerelere uygulanır sorunuzun cevabına sizde şaşırıp kalacaksınız. Çünkü o kadar çok farklı alanlara uygulama imkanı olmaktadır ki, sizde şaşırıp kalacaksınız.

Duvar Baskı Beton Tercih Sebebi

Bu uygulamanın tercih edilmesinde o kadar çok sebep etkili olmaktadır ki sizlerde buna şaşırıp kalacaksınız. Öncelikle duvar, baskı beton uygulamasıyla yeniden şekillendirilmekte ve duvarınızın yeni bir şekil ve görünüm almasını sağlamaktadır. Böylece eski duvarlarınızı tamamen yıktırıp yerine yenilerini yaptırmışsınız gibi ortaya eskisinden çok farklı ve orijinal bir görüntü çıkar. Bu avantajı sayesinde sizleri ekstra masraftan kurtarıp yepyeni bir duvar sahibi yapmaktadır.

Kesinlikle duvar baskı beton yöntemiyle duvarlarınızda en iyi sonuçları alacak ve estetik olarak mükemmeli yakalayacaksınız. Sizlere seyri doyumsuz renk ve desenlerle adeta canlı duvarlar teslim edeceğiz. Duvar baskı beton tercih sebebi açısından bir diğer önemli nokta ise rakibi olmaması ve bir benzerinin asla bulunmamasıdır. Kesinlikle çok kaliteli yapısı sayesinde sizlere bir kez masraf ettirir ve ondan sonra çok uzun yıllar sorunsuz hizmet sunar.

İşini bilen ustalarla çalıştığınızda sizin her istediğiniz deseni ve rengi duvarlarınıza çok iyi yansıtır ve sizlerin memnuniyeti açısından ellerinden gelenin en iyisini yaparlar. Duvar baskı betonlar sağlamlığı ve kalitesi kanıtlanmış uygulamalar olup gerçek manada kendilerine denk bir benzerleri bulunmamaktadır. Her tür dış etkene karşı yüksek derecede dirençli oluşları, güneş ışınlarından, kardan, yağmurdan ve soğuk havalardan kesinlikle etkilenmemelerini sağlamaktadır.

Nem ve küf tutmayan özellikleri sayesinde duvarlarınızı her tür nem ve yağmurdan koruyarak uzun ömürlü olmalarını sağlayacaktır. Yine beton malzemesinin özel içeriği ve boya maddesinde kullanılan renk pigmentlerinin kalitesi de duvar baskı beton tercih sebebi noktasında bizlere çok önemli ipuçları vermektedir. Duvar baskı beton uygulamasında isteğinize göre manzara desenleri de yine oluşturulabilmektedir, böylece kendinizi adeta bir manzaranın içerisinde bulabilmektesiniz.

Tam anlamıyla ve hakkıyla yapılan duvar baskı beton uygulamaları yüksek derecede oluşturduğu estetik görünüm ve farkla kesinlikle uygulandığı ortama bir ayrıcalık katar. Yine sizlerin tercihine göre renksiz olarak da seçebileceğiniz duvar baskı beton uygulamaları hem kalitesi hem de zarafeti ile artık sizlerin de vazgeçilmezi olacaktır. Hemen her mekana rahatlıkla uygulanabilir olması ve uygulandığı her alanda sizlere çok uzun yıllar sorunsuz hizmet etmesi de tercih edilmesindeki en önemli sebeplerden olmaktadır.